Subskrybuj kanał RSS

Elementy Kominów stalowych

W ofercie systemów kominowych znajdą Państwo systemy jedno- i dwuścienne do kotłów atmosferycznych na wszystkie paliwa. Wykonane  z blachy stalowej kwasoodpornej przeznaczone do odprowadzania spalin. 

W naszej ofercie są: wkłady kominowe owalne, kominy dwuścienne, izolowane oraz powietrzno-spalinowe do kotłów Turbo i kondensacyjnych, designerski system ZEN oraz elastyczne systemy Flex o szerokim wachlarzu zastosowań.

Dajemy Państwu możliwość zamówienia w bardzo intuicyjny sposób całego systemu kominowego z gotowych zestawów. Jednakże w razie potrzeby - zawsze służymy pomocą.

System izolowany (dwuścienny) stosowany jest jako samodzielny komin zewnętrzny do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie.

Występuje w dwóch wersjach:

  • Premium - na paliwa gaz, olej, drewno, pelet
  • Standard - przeznaczony do kotłów na gaz i olej, drewno.

System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 600°C. 

Występuje w średnicach: 130, 150, 180, 200.

 

System jednościenny stosowany jest jako wkład kominowy do kotłów atmosferycznych lub element przyłączeniowy do kominów z izolacją. Pozwala on na modernizację kotłowni i przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy.

Występuje w trzech wersjach:

  • Premium - na paliwa: gaz, olej, drewno, pellet
  • Standard - do kotłów na gaz, olej i drewno
  • Invest - przeznaczony do kotłów na gaz i olej

System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 450 stopni Celsjusza.

Występuje również w wersji owalnej.

System dwuścienny bez izolacji jest najczęściej stosowany jako przyłącze (wraz z systemem MKKS Invest - jednościennym z uszczelką) lub samodzielny komin, do kotłów kondensacyjnych i turbo. Rura wewnętrzna systemu służy do odprowadzania spalin z kotła, natomiast kanał pomiędzy rurą zewnątrzną i wewnętrzną doprowadza powietrze do kotła. System posiada przetłoczenia pod uszczelki. 

System jest certyfikowany zgodnie z normą EN-14989-2, która dotyczy wymagań i metod badań kanałów spalin i doprowadzających powietrze, przeznaczonych do kotłów z zamkniętą komorą spalania a jego zastosowanie gwarantuje bezpieczną i właściwą pracę kotła.

System MKPS Invest przeznaczony jest do pracy na mokro w nadciśnieniu do 200Pa oraz maksymalnej temperaturze 200°C.

Dzięki uszczelkom uzyskujemy szczelność systemu na wydostawanie się kondensatu.

Wkłady kominowe o przekroju owalnym przeznaczone są do energetycznych paliw stałych, gdzie temperatura pracy ciągłej spalin nie przekracza 600 st. C. 

Stosuje się je w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni w istniejącym już kominie. Owalne wkłady kominowe swoim kształtem można idealnie dopasować do istniejącego otworu komina i maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń.

Komin owalny jest idealnym rozwiązaniem do remontu komina murowanego.

Przyłącze do kominków i urządzeń na paliwa stałe. Wykonane z czarnej stali o grubości 2mm, malowanej farbą żaroodporna Sanotherm. System MK Nero wyróżnia przede wszystkim wyjątkowo estetyczne połączenie segmentów kolana skrętnego, wysokiej jakości spawy oraz precyzyjne spęczenie na każdym elemencie.